WSKAZANIA:
- leczenie zapaleń nadkłykci kości ramiennej: bocznego (łokieć tenisisty) i przyśrodkowego (łokieć golfisty)
- doleczanie po urazach stawu łokciowego
- profilaktyka przeciążeń stawu łokciowego
- po urazach sportowych (tenis, golf, badminton) umożliwienie szybszego powrotu na treningi
- w ostrych i przewlekłych zespołach bólowych stawu łokciowego o różnej etiologii
- stany zapalne tkanek miękkich i aparatu kostno-stawowego
- podczas wykonywania ciężkich prac fizycznych prowadzących do znacznego przeciążenia stawów łokciowych
CECHY PRODUKTU:
- tutor wykonany z elastycznej i oddychającej dzianiny
- peloty usytuowane na wysokości nadkłykcia przyśrodkowego i bocznego kości ramiennej
- regulacja siły docisku pelot za pomocą dodatkowej taśmy zapinanej na rzep
- uniwersalne zaopatrzenie prawej i lewej kończyny górnej
- kolor szaro-niebieski
ZALETY PRODUKTU:
- dostarczenie kompresji w miejscu stanu zapalnego
- prosty sposób zakładania i zdejmowania
- zmniejszenie dolegliwości bólowych i napięcia mięśniowego
- komfortowa i łatwa obsługa
- umożliwienie kontynuacji aktywności fizycznej
- podczas każdego ruchu specjalna dzianina uciskowa, z wbudowanymi wkładkami silikonowymi, wykonuje mikromasaż pobudzający krążenie krwi w miejscu przyczepów mięśni
- dzięki pelotom uciskowym nacisk skierowuje się na przyczepy proksymalne prostowników i zginaczy mięśni przedramienia i ręki, minimalizuje to ryzyko ich przeciążenia oraz naderwania
ŁOKIEĆ TENISISTY / ŁOKIEĆ GOLFISTY
Łokieć tenisisty to zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli tak zwana entezopatia. Spowodowany jest przeciążeniem prostowników i supinatorów przedramienia oraz nadgarstka. Tworzy się w wyniku cyklicznego ruchu skręcania i obracania przedramienia i łokcia. Przypadłość ma swoją nazwę od sportu – tenisa, ponieważ najmocniej uaktywnia się podczas ruchu backhandu, jednak dotyczy również uprawiających inne dyscypliny: baseball, golf czy squash, a także zupełnie niesportowych aktywności fizycznych. Schorzenie to charakteryzuje się występowaniem dotkliwego bólu w miejscu przyczepu mięśni po przyśrodkowej części stawu łokciowego.
Łokieć golfisty to także zapalenie przyśrodkowego nadkłykcia kości ramiennej. Jest ono wynikiem przeciążenia połączenia mięśniowo-ścięgnistego po stronie przyśrodkowej łokcia. Nazewnictwo wywodzi się od golfa, ponieważ wielu naukowców uważa, iż zbyt mocne ściskanie kija golfowego powoduje zwiększone obciążenie zginaczy nadgarstka i jednocześnie zwiększenie napięcia ścięgna w obrębie łokcia. Dolegliwość tę obserwujemy także u baseballistów i kulturystów. Schorzenie to charakteryzuje się występowaniem dotkliwego bólu w miejscu przyczepu mięśni po zewnętrznej części stawu łokciowego.
Doskonałym rozwiązaniem w celu zapobiegania i leczenia entezopatii w obrębie łokcia jest stosowanie ortezy ze specjalną dzianiną uciskową z wbudowanymi wkładkami silikonowymi, które wykonują mikromasaż, pobudzając krążenie krwi i w miejscu przyczepów mięśni, przyspieszając proces gojenia.