Orteza sztywna na goleń i stopę typu “Walker” długa Equal 400
Orteza sztywna typu 'Walker’ to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wsparcia w rekonwalescencji po urazie lub operacji. Dzięki sztywnej konstrukcji zapewnia stabilizację stawów i poprawia ich funkcjonowanie. Długa wersja ortezy pozwala na stabilizację nie tylko stawu skokowego, ale także kości piętowej i goleni, co zwiększa jej skuteczność.
Zapomnij o bólu i dyskomforcie podczas chodzenia. Orteza sztywna typu 'Walker’ długa to gwarancja stabilizacji i poprawy funkcjonowania stawów. Dzięki niej szybciej wrócisz do pełni zdrowia.
Sprawdź już teraz!
Funkcje:
Konstrukcja wykonana z lekkiego, wytrzymałego tworzywa sztucznego
Antypoślizgowa gumowa podeszwa
Wewnętrzna wyściółka podeszwy z nietoksycznego materiału Evazote®
Pasy mocujące z rzepem Velcro®
Szyny boczne mocowanie za pomocą Velcro®
Stabilne mocowanie na miękkej piankowej przekładce z podwójnego matowego materiału nylonowego jest możliwe dzięki Velcro®
Zmywalna wyściółka
Wskazania:
Zachowawcze leczenie złamań w obrębie stawu skokowego
Poważne skręcenia (III stopnia)
Faza pooperacyjna po osteosyntezie złamań stawu skokowego, stabilizacja urazów więzadeł stawu skokowego i ścięgna Achillesa
Stabilne złamania stopy, złamania kostki, kości piszczelowej i dystalnej kości strzałkowej
PRZECIWWSKAZANIA
Zastosowanie tej ortezy jest zalecane tylko wtedy, gdy udokumentowano, że złamanie jest stabilne i istnieją dopuszczalne granice niewspółosiowości kątowej i obrotowej
To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Dostępność
Tryby dostępności
Tryb awaryjny epilepsji
Tłumi kolor i usuwa migotanie
Tryb ten umożliwia osobom cierpiącym na epilepsję bezpieczne korzystanie z serwisu poprzez wyeliminowanie ryzyka napadów padaczkowych wynikających z migających lub mrugających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorystycznych.
Tryb dla niedowidzących
Poprawia wygląd strony internetowej
Ten tryb dostosowuje stronę internetową do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje wspomagające, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb przyjazny ADHD
Zmniejsza rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację
Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i skupianiu się na głównych elementach witryny, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czynników rozpraszających.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.
Słownik online
Czytelne doświadczenie
Skalowanie treści
Domyślny
Lupa tekstu
Czytelna czcionka
Przyjazny dla dysleksji
Zaznacz tytuły
Zaznacz łącza
Rozmiar czcionki
Domyślny
Wysokość linii
Domyślny
Odstępy między literami
Domyślny
Wyrównane do lewej
Wyrównane do środka
Wyrównane do prawej
Wizualnie przyjemne wrażenia
Ciemny kontrast
Lekki kontrast
Monochromia
Wysoki kontrast
Wysokie nasycenie
Niskie nasycenie
Dostosuj kolory tekstu
Dostosuj kolory tytułu
Dostosuj kolory tła
Łatwa orientacja
Wycisz dźwięki
Ukryj obrazy
Ukryj Emoji
Przewodnik czytania
Zatrzymaj animacje
Maska do czytania
Podświetl kursor
Wyróżnij ostrość
Duży ciemny kursor
Duży kursor świetlny
Czytanie poznawcze
Tekst na mowę
Wirtualna klawiatura
Klawisze nawigacyjne
Nawigacja głosowa
Oświadczenie o dostępności
akson.pl
17 lipca, 2025
Status zgodności
Jesteśmy głęboko przekonani, że internet powinien być dostępny dla każdego i zobowiązujemy się do zapewnienia witryny internetowej dostępnej dla jak najszerszego grona odbiorców, niezależnie od okoliczności i możliwości.
Aby to osiągnąć, staramy się jak najściślej przestrzegać Wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych 2.1 (WCAG 2.1) Konsorcjum World Wide Web (W3C) na poziomie AA. Wytyczne te wyjaśniają, jak udostępniać treści internetowe osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Przestrzeganie tych wytycznych pomaga nam zapewnić dostępność witryny dla wszystkich: osób niewidomych, osób z dysfunkcjami ruchowymi, osób z dysfunkcją wzroku, osób z niepełnosprawnością poznawczą i innych.
Ta witryna internetowa wykorzystuje różnorodne technologie, które mają na celu zapewnienie jej maksymalnej dostępności w każdej chwili. Korzystamy z interfejsu ułatwień dostępu, który pozwala osobom z określonymi niepełnosprawnościami dostosować interfejs użytkownika witryny i zaprojektować go zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.
Dodatkowo, witryna korzysta z aplikacji opartej na sztucznej inteligencji, która działa w tle i stale optymalizuje poziom dostępności. Ta aplikacja koryguje kod HTML witryny, dostosowując jej funkcjonalność i zachowanie do czytników ekranu używanych przez użytkowników niewidomych oraz do funkcji klawiatury używanych przez osoby z dysfunkcjami motorycznymi.
Jeśli zauważyłeś usterkę lub masz pomysły na ulepszenia, chętnie się z Tobą skontaktujemy. Możesz skontaktować się z operatorami witryny, pisząc na adres e-mail: sklep@akson.pl
Czytnik ekranu i nawigacja za pomocą klawiatury
Nasza witryna wykorzystuje technikę atrybutów ARIA (Accessible Rich Internet Applications – Dostępne Bogate Aplikacje Internetowe) wraz z różnymi zmianami behawioralnymi, aby zapewnić niewidomym użytkownikom korzystającym z czytników ekranu możliwość czytania, rozumienia i korzystania z funkcji witryny. Gdy tylko użytkownik korzystający z czytnika ekranu wejdzie na Twoją witrynę, natychmiast otrzyma monit o wprowadzenie Profilu Czytnika Ekranowego, aby mógł efektywnie przeglądać i obsługiwać witrynę. Oto, jak nasza strona internetowa spełnia niektóre z najważniejszych wymagań czytników ekranu, wraz ze zrzutami ekranu konsoli z przykładami kodu:
Optymalizacja czytnika ekranu: uruchamiamy proces w tle, który uczy się komponentów strony internetowej od góry do dołu, aby zapewnić ciągłą zgodność nawet podczas aktualizacji witryny. W tym procesie dostarczamy czytnikom ekranu istotne dane za pomocą zestawu atrybutów ARIA. Na przykład, zapewniamy dokładne etykiety formularzy; opisy ikon akcji (ikony mediów społecznościowych, ikony wyszukiwania, ikony koszyka itp.); wskazówki dotyczące walidacji danych wprowadzanych w formularzach; role elementów, takie jak przyciski, menu, okna dialogowe modalne (wyskakujące okienka) i inne. Ponadto proces w tle skanuje wszystkie obrazy na stronie i dostarcza dokładny i zrozumiały opis oparty na rozpoznawaniu obiektów obrazu jako znacznik ALT (tekst alternatywny) dla obrazów, które nie są opisane. Wyodrębnia również teksty osadzone w obrazie, wykorzystując technologię OCR (optycznego rozpoznawania znaków). Aby w dowolnym momencie włączyć regulację czytnika ekranu, wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy Alt+1. Użytkownicy czytników ekranu otrzymują również automatyczne komunikaty o włączeniu trybu czytnika ekranu zaraz po wejściu na stronę internetową.
Te zmiany są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi czytnikami ekranu, w tym JAWS i NVDA.
Optymalizacja nawigacji za pomocą klawiatury: Proces w tle dostosowuje również kod HTML strony internetowej i dodaje różne zachowania za pomocą kodu JavaScript, aby strona internetowa działała za pomocą klawiatury. Obejmuje to możliwość nawigacji po stronie za pomocą klawiszy Tab i Shift+Tab, obsługi menu rozwijanych za pomocą klawiszy strzałek, zamykania ich za pomocą Esc, uruchamiania przycisków i linków za pomocą klawisza Enter, nawigacji między elementami opcji i polami wyboru za pomocą klawiszy strzałek oraz wypełniania ich za pomocą spacji lub Enter. Dodatkowo użytkownicy klawiatury znajdą menu szybkiej nawigacji i pomijania treści, dostępne w dowolnym momencie po kliknięciu Alt+1 lub jako pierwsze elementy strony podczas nawigacji za pomocą klawiatury. Proces w tle obsługuje również wywoływane wyskakujące okienka, przesuwając fokus klawiatury w ich kierunku natychmiast po ich pojawieniu się i zapobiegając jego przesunięciu poza nie.
Użytkownicy mogą również korzystać ze skrótów, takich jak „M” (menu), „H” (nagłówki), „F” (formularze), „B” (przyciski) i „G” (grafika), aby przechodzić do określonych elementów.
Profile osób z niepełnosprawnością obsługiwane w naszej witrynie Tryb bezpieczny dla osób z padaczką: ten profil umożliwia osobom z epilepsją bezpieczne korzystanie z witryny, eliminując ryzyko napadów padaczkowych spowodowanych migającymi animacjami i ryzykownymi kombinacjami kolorów. Tryb dla osób z wadami wzroku: ten tryb dostosowuje witrynę do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogorszenie wzroku, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne. Tryb dla osób z niepełnosprawnością poznawczą: ten tryb oferuje różne opcje wspomagające, pomagając użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, udar mózgu i inne, łatwiej skupić się na istotnych elementach witryny. Tryb przyjazny dla osób z ADHD: ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i rozwojem neurologicznym.