Wózek inwalidzki specjalny RACER EVO BodyMap® Akces-Med
RACER EVO BodyMap® to doskonałe rozwiązanie dla osób z brakiem lub ograniczoną stabilizacją ciała. RACER EVO BodyMap® jest wózkiem, który umożliwia przewożenie dzieci i dorosłych z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Znajduje zastosowanie zarówno w domu użytkownika jak i w ośrodkach rehabilitacyjnych.
Stabilna konstrukcja oraz podciśnieniowy system poduszek BodyMap® sprawia, że użytkownik czuje się w wózku bardzo pewnie i bezpiecznie.
W skład systemu BodyMap® wchodzą:
- poduszka do siedzenia ze stabilizacją miednicy i z klinem międzyudowym BodyMap® A+ – dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, siedzenie w pożądanej, poprawnej pozycji jest jeszcze łatwiejsze, a profilowany klin zapobiega krzyżowaniu się nóg.
- poduszka oparcia z boczną stabilizacją tułowia BodyMap® B+ – zapewnia dodatkową stabilizację tułowia idealnie dopasowując się do kształtu kręgosłupa. Stosowana zarówno do korekcji jaki i zwiększenia komfortu. Teraz już nie musisz korzystać z dodatkowych „wypełniaczy” i wałków.
- zagłówek BodyMap® D – dzięki niemu głowa zawsze będzie odpowiednio podparta. Łatwo dopasowuje się do kształtu głowy, a właściwości granulatu wypełniającego poduszkę pozwolą dodatkowo zwiększyć stabilizację z każdej strony.
- stabilizator podudzi – wspomaga utrzymanie podudzi w prawidłowym ustawieniu, co wraz ze stabilizacją stóp zabezpiecza dodatkowo przed krzyżowaniem się nóg.
- pompka dwufunkcyjna elektryczna – dzięki niej formowanie poduszek jest proste i szybkie. Co najważniejsze możemy dokonywać korekcji kształtu poduszki bez konieczności wyciągania użytkownika z wózka.
WSKAZANIA DO STOSOWANIA:
Zalecany jest dla osób, u których rozpoznano:
- Mózgowe porażenie dziecięce (MPD) – różne postacie,
- Przepuklinę oponowo-rdzeniową,
- Choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne stawów,
- Uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego o różnej etiologii z niedowładami kończyn dolnych, niedowładami czterokończynowymi, ciężkimi zaburzeniami równowagi i koordynacji ruchów,
- Zaawansowane choroby demielinizacyjne (stwardnienie rozsiane – SM, stwardnienie zanikowe boczne – SLA i inne),
- Choroby mięśni przebiegające z niedowładami i porażeniami (dystrofie, miastenia, zapalenie wielomięśniowe),
- Zespoły genetyczne przebiegające z niedowładami kończyn dolnych,
- Choroby zwyrodnieniowe i metaboliczne układu nerwowego,
- Po urazach, po przebytych urazach czaszkowo-mózgowych lub urazach kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego z niedowładami i porażeniami, szczególnie z niedowładami czterokończynowymi (jako etap procesu rehabilitacyjnego lub stałe zaopatrzenie ortopedyczne).